Koncert kwartetu przeplatany zagadkami związanymi z liczbą 4 (4 muzyków, 4 instrumenty, 4 smyczki, 4 struny, itd.). Słuchacze wezmą udział w zabawach melodyczno-rytmicznych (np. rozpoznawanie dźwięków wysokich, jakie wydają skrzypce, i niskich, wydawanych przez wiolonczelę), a także poszukają odpowiedzi na pytanie, czy instrumenty mogą posiadać duszę... Usłyszymy również wiele pięknych melodii, dowiemy się, co należy robić, aby zbudować tak wspaniale brzmiące instrumenty, i kto wpadł na pomysł, aby muzycy grali w czwórkę. Na wspólne poszukiwanie „magicznej czwórki” zapraszamy dzieci (od lat pięciu) z opiekunami w imieniu Agnieszki Nowak-Zagóry, która poprowadzi niedzielne spotkanie, oraz kwartetu smyczkowego MAAK GROUP.
MAAK GROUP powstał w 2010 roku, a tworzą go cztery utalentowane muzyczki zasiadające na co dzień w Orkiestrze Filharmonii Świętokrzyskiej. Zespół zadebiutował na naszej estradzie w październiku 2011 roku, zbierając zasłużone owacje i od tamtej pory nie zaniedbuje okazji, by stale zaznaczać swoją obecność w życiu muzycznym Kielc i województwa. Obecny koncert zatem to okazja do powiększenia konta artystycznego grupy o nowe dokonania, choć – chwilowo – wspiera zespół Aleksandra Zabłotna, zastępując Karolinę Gajdę – szczęśliwą mamę malutkiego synka.KWARTET SMYCZKOWY MAAK GROUP
Zespół powstał w 2010 z inicjatywy muzyków związanych z Filharmonią Świętokrzyską. W tym samym roku zadebiutował na XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju oraz na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Jeunesses Musicales w Kielcach. W 2011 uczestniczył w XV Zamkowych Spotkaniach z Muzyką. Współpracuje z Muzeum Historii Miasta Kielce oraz innymi instytucjami, biorąc czynny udział w życiu muzycznym Kielc i województwa świętokrzyskiego. W jego repertuarze znajdują się zarówno dzieła klasyczne, jak i standardy muzyki rozrywkowej. Zespół interesuje się również utworami tworzonymi przez polskich kompozytorów XX wieku, stąd ich udział w projekcie „Nowe interpretacje”.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.