Nasza kolejna propozycja na wakacyjny wieczór muzyczny ucieszy przede wszystkim wielbicieli talentu Anny German. Chociaż te niesłychanie liryczne, nastrojowe piosenki z repertuaru „Białego Anioła”, jak nazywano zmarłą w 1982 roku artystkę, na nowo poruszą wielu słuchaczy spragnionych starannie opracowanych muzycznie i ze znakomitym tekstem utworów. Przypomni je Dorota Mężyk-Gębska – mezzosopranistka z wykształcenia; ukończyła Wydział Wokalny Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), klasa prof. Krystyny Szczepańskiej. Na scenie występuje od 7. roku życia. Była solistką m.in. Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Opery Szczecińskiej, Teatru Muzycznego w Oberhausen (Niemcy), Zespołu Muzyki Cerkiewnej. Koncertowała w wielu krajach Europy. W 1990 roku założyła Agencję Koncertową Muzyka, którą prowadzi do dziś. Na jej zaproszenie Orkiestra Symfoniczna naszej Filharmonii gościła na wielu Warszawskich Festiwalach Gitarowych, towarzysząc wirtuozom gitary w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Dorota Mężyk-Gębska nie rezygnuje jednak ze śpiewania i ostatnio najchętniej występuje w recitalu pt. Człowieczy los, poświęconym ukochanej i podziwianej przez nią Annie German. Śpiewaczce akompaniować będzie Eugeniusz Majchrzak, pianista-dyrygent, absolwent PWSM w Warszawie, także kierownik muzyczny teatrów: Komedia, Klasyczny (obecnie Studio) oraz Rampa w Warszawie.