Reżyseria: JANUSZ MORGENSTERN
Scenariusz: ZBIGNIEW CYBULSKI, BOGUMIŁ KOBIELA, WILHELM MACH
Zdjęcia: Jan Laskowski
Muzyka: Krzysztof Komeda
Obsada: Teresa Tuszyńska, Zbigniew Cybulski, Roman Polański, Jacek Fedorowicz, Władysław Kowalski, Barbara Horawianka, Krzysztof Komeda i inni
Premiera: 25 maja 1960
Produkcja: Polska
Czas trwania: 1 godz. 20 min.

Debiut reżyserski Janusza Morgensterna, uhonorowany m.in. nagrodą w Stratford w 1961. Współscenarzystą jest – obok B. Kobieli i W. Macha – Zbigniew Cybulski, zarazem odtwórca głównej roli. Stąd w filmie wiele wątków z życiorysu aktora. Historia miłości posłużyła do opowiedzenia o teatrzykach i kabaretach okresu PRL-u.

JAROSŁAW SKULSKI
Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracuje w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach (Dział Edukacji Filmowej i Działalności Filmowej).
Oprócz pracy w zespole Filharmonii na stanowisku flecistki, prowadzi także audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana oraz okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.