Po kilku dniach zmagań przyszłych adeptów sztuki muzycznej, pełnych emocji i stresów, wyłonieni zostali laureaci Konkursu, którzy zaprezentują się na naszej estradzie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego. Koncert poprowadzi Artur Jaroń.
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego po raz pierwszy odbył się w 2005 roku z inicjatywy dyrektora Szkoły Muzycznej – Artura Jaronia.. Organizowany jest co dwa lata przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, Filharmonię Świętokrzyską oraz Kieleckie Centrum Kultury. Konkurs ma charakter międzynarodowy, a jego celem jest promowanie utalentowanych młodych wykonawców.
W konkursie udział biorą uczniowie klas I – IV szkół muzycznych II st. oraz ogólnokształcących szkół muzycznych II st. w Polsce, a także ich odpowiednicy w szkołach za granicą. Konkurs przebiega w dwóch etapach, dla dwóch kategorii wiekowych. Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności, a ocenia je jury pod przewodnictwem Jarosława Drzewieckiego (przewidywane są po trzy nagrody i po trzy wyróżnienia w grupach).
Uroczysty koncert laureatów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, połączony z wręczeniem nagród, tradycyjnie odbywa się podczas koncertu abonamentowego w siedzibie Filharmonii.

DARIUSZ MIKULSKI
Profesjonalizm i wiedzę popartą gruntownym wykształceniem muzycznym zdobytym w Polsce (Akademia Muzyczna w Łodzi, studia z wyróżnieniem, doktorat w 2003), Niemczech (Akademia Muzyczna w Stuttgarcie) i Austrii (Mozarteum), jak również bogate doświadczenie estradowe wykorzystuje w działalności dydaktycznej. Artysta na stałe mieszkający w Łodzi i Berlinie; współpracuje z wybitnymi orkiestrami w Polsce i za granicą i regularnie gości na renomowanych festiwalach muzycznych w wielu krajach. Jest laureatem prestiżowych nagród w konkursach muzycznych: od ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi po tak uznane jak Praska Wiosna, Peter-Damm Wettbewerb, Internationalen Hornwettbewerbs in Toulon, Internationalen Instrumentalwettbewerb Marktneunkirchen. Prowadzi międzynarodowe warsztaty muzyczne oraz kursy mistrzowskie w zakresie gry na waltorni w akademiach muzycznych w Polsce, Niemczech, Rosji, Litwy, Kazachstanu i Bangkoku. Jako dyrygent prezentuje szeroki repertuar orkiestrowy: od dzieł barokowych po współczesne, szczególnym zainteresowaniem obejmując monumentalne dzieła oratoryjno – kantatowe i operowe. Oprócz symfonicznych klasyków (Haydn, Mozart, Beethoven, Brahms, Mahler, R. Strauss) z upodobaniem sięga do operowej twórczości Mozarta, Moniuszki, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego. Założył biuro koncertowe i agencję artystyczno-reklamową CONCORNO Kulturmanagement zajmującą się m.in. promocją polskich artystów i kultury polskiej w Niemczech oraz artystów niemieckich w Polsce. Był dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Sudeckiej. Na koncie ma nagrania wielu płyt zawierające klasyczne i współczesne dzieła muzyki waltorniowej, w tym utwory jemu dedykowane. Artysta uhonorowany został medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego – za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury.

ARTUR JAROŃ
Jest dyrektorem Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną „Salon Muzyki Kameralnej” w Kielcach.