25 maja 2016, środa, g. 19.00, sala koncertowa

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
WOJCIECH PŁAWNER dyrygent
ARTUR JAROŃ prowadzenie

Adrianna Zając – skrzypce (P.Sarasate – Melodie cygańskie op.20)
Zuzanna Gajos – skrzypce (H.Wieniawski – Polonez koncertowy A-dur)
Antoni Jerzak – wiolonczela (G.Goltermann – Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę cz.I)
Małgorzata Durak – obój (J.F.Haendel – Koncert B-dur na obój i orkiestrę cz.I, II)
Adrian Malicki – klarnet (F.Danzi – Koncert Piece nr 2 na klarnet i orkiestrę)
Eliza Iwan – śpiew (M.Rimskij Korsakow – Aria Śnieżynki z op. „Śnieżynka”)
Duet wokalny: Paulina Raga, Eliza Iwan (E.L.Webber – Pie Juzu J.Offenbach – Barcarola z operetki „Opowieści Hoffmana”)
Magdalena Skorupska – śpiew (Ch.Gluck – Aria Orfeusza – Che faro senza Euridice z op. „Orfeusz i Eurydyka”)
Jan Bieniasz – fortepian (F.Chopin – Andante Spianato i Polonez Es-dur op. 22)
Jakub Mariańczyk – fortepian (S.Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op.18 cz.I)

ZPSM Kielce

Kolejni laureaci Konkursu otrzymują szansę zdobycia pierwszych doświadczeń solowej gry z orkiestrą.
Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcześniejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa się co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomysłodawcą był Andrzej Domin, ówczesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach. W konkursie mogą brać udział instrumentaliści wszystkich specjalności oraz śpiewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowiązani są zaprezentować część koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku śpiewaków – arię koncertową. Nagrodą w konkursie jest występ z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga Eliminacje do Konkursu przeprowadza stała komisja w składzie: Artur Jaroń – dyrektor Szkoły, Andrzej Domin – wicedyrektor, Bogdan Olędzki - dyrygent.

WOJCIECH PŁAWNER
Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej. Studiował również na Universität Mozarteum w Salzburgu i na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Do najważniejszych należą: VI miejsce na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, I miejsce na konkursie Stefanie Holl-Violinwettbewerb w Wiedniu, Grand Prix oraz „Rydwan Apollina" w Olsztynie, I miejsce w Elblągu, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Louisa Spohra w Weimarze. Był wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystą Funduszu na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz laureatem V edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury "Młoda Polska". Koncertował w Niemczech, Holandii, Austrii, Chorwacji, na Malcie oraz w Japonii. W latach 2005-2006 jako najmłodszy solista wystąpił na Wielkanocnym Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Od 2011 jest studentem dyrygentury symfoniczno-operowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach dyrygenckich pod kierunkiem Jacka Kaspszyka, Rafała Jacka Delekty, Jonathana Bretta i Macieja Żółtowskiego. W 2013 otrzymał wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu. Jako dyrygent debiutował, prowadząc Orkiestrę Kameralną Akademii Muzycznej w Łodzi na AŻ Festiwalu. W 2014 ukończył Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Bydgoszczy. W ubiegłym roku wziął udział w II Międzynarodowym Forum Młodych Dyrygentów w Zielonej Górze, prowadząc Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej.