Międzynarodowy Festiwal – ANDRZEJ NIKODEMOWICZ – czas i dźwięk to największy projekt koncertowy Miasta Lublin i Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego. Przedsięwzięcie – jak czytamy na stronie Towarzystwa – służy promocji polskiego i światowego dziedzictwa kultury, edukacji społecznej „w stronę sztuki”, formacji duchowej i dobrych obyczajów.
Organizatorzy przygotowują już trzecią edycję festiwalu polskiego kompozytora, pianisty i pedagoga urodzonego w 1925 roku we Lwowie. Sędziwy wiek nie przeszkadza artyście uczestniczyć w pięciodniowym cyklu koncertów, mamy zatem nadzieję, że będzie również gościć 26 września, kiedy wystąpi wraz ze znakomitymi solistami nasza Orkiestra Symfoniczna z programem, w którym znalazły się m.in. dwa koncerty fortepianowe tego zasłużonego dla kultury polskiej twórcy.