27 września 2015, niedziela, g. 18.00, sala koncertowa

GOSPEL CELEBRATION

CHÓR GOSPEL GOoD NEWS z gościnnym udziałem GABI GĄSIOR
ZESPÓŁ GOSPEL DeocentriCity

PAWEŁ SEWERYN, ŁUKASZ MAZUR instrumenty klawiszowe
WOJCIECH GĄSIOR, SEBASTIAN SIPA gitara basowa
PRZEMYSŁAW SMACZNY instrumenty perkusyjne

Zapraszamy na wielkie święto muzyki gospel, które odbywa się jednocześnie w kilku miastach Polski. Młodzieńcza energia, piękne melodie i harmonia oraz wspólne muzykowanie publiczności z artystami to tylko niektóre cechy tego wyjątkowego wieczoru.

Zrealizowano przy współpracy Samorządu Województwa ŚwiętokrzyskiegoGOoD NEWS
Chór powstał w 2009 r. przy kościele o. Kapucynów w Kielcach z inicjatywy Justyny Mroczek-Gil, która do dziś jest jego kierownikiem muzycznym. GOoD NEWS ma na swym koncie kilkadziesiąt koncertów, współpracę ze znakomitymi wokalistami i instrumentalistami, jak m.in.: Gabriela Gąsior, Piotr Nazaruk, Mikołaj Blajda, Peter Francis. W 2012 współpracował przy projekcie Michael Jackson Symfonicznie (Krynica Zdrój, Warszawa). Od 5 lat bierze aktywny udział w warsztatach gospel organizowanych na terenie całego kraju. Jest współorganizatorem Świętokrzyskich Warsztatów Gospel. Chórzyści GOoD NEWs chcą nieść poprzez muzykę gospel Dobrą Nowinę.


DeocentriCity
Krakowski zespół wokalny, który tworzy 13 młodych i dynamicznych osobowości, powstał w styczniu 2011 roku. Członków połączyła przyjaźń i zamiłowanie do muzyki gospel. Spotkali się w jednym z krakowskich chórów, gdzie udzielali się jako chórzyści, dyrygenci i soliści. Swoje umiejętności rozwijali także podczas licznych warsztatów i wspólnie realizowanych projektów muzycznych, jak również podczas organizowania warsztatów i wspierania inicjatyw ukierunkowanych na promowanie muzyki gospel w Polsce. Zespół koncertuje w kraju i poza jego granicami. W czerwcu 2015 r. zespół zdobył I miejsce na Festiwalu Muzyki chrześcijańskiej Glory.


GABI GĄSIOR
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i dyrygentka. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku 6 lat. Od najmłodszych lat pobierała naukę gry w klasach fortepianu i saksofonu, które ukończyła z wyróżnieniem w Państwowej Szkole Muzycznej w Przemyślu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa. Śpiewa i komponuje głównie muzykę gospel, którą łączy z jazzem, soul, r’n’b, latin, a także pop. Związana z Przemyskim Chórem Gospel. Zafascynowana również jazzem i traktowaniem głosu ludzkiego jako instrumentu. Na swoim kocie ma wiele sukcesów i nagród m.in. za kompozycje własne. Koncertowała z takimi osobowościami muzycznymi, jak: Ewa Uryga, Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ruth Waldron, Norbert Blacha, Lothar Dziwoki, Edi Sanchez, Ed Partyka i Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2006 roku jako jedyna polska wokalistka została zaproszona do gościnnego nagrania płyty czarnoskórego chóru gospel z Londynu The People’s Christian Fellowship Choir. Współpracuje z chórami gospel w Polsce i za granicą. W 2010 roku wystąpiła w podczas festiwalu jazzowego Jazztopad w projekcie Nikoli Kołodziejczyka Chord Nation. W 2011 roku była instruktorem wokalnym w telewizyjnym show TVP 2 Bitwa na głosy w drużynie braci Golec. Na swoim koncie ma wiele płyt nagranych z innymi artystami, m.in: A&D, Allijah, Gospel Joy, Robert Kasprowicz i inni. Na co dzień całą swoją muzyczną pasję wyraża w zespole Holy Noiz, którego jest współzałożycielką, a także w duecie GGDuo.


powrót do strony głównej