28 lipca 2017, piątek, g. 19.00, dziedziniec koncertowy

TANGO & JAZZ

KENT SANGSTER'S OBSESSIONS OCTET (Kanada) w składzie:
KENT SANGSTER saksofony, lider
JOANNA CIAPKA SANGSTER- skrzypce
CLAYTON LEUNG skrzypce
BARRY LEUNG altówka
RONDA METSZIES wiolonczela
CHRIS ANDREW fortepian
JOHN TAYLOR kontrabas
JAMIE COOPER perkusja

kup bilet on-lineThe Obsessions Octet przekazuje emocje w bardzo romantycznym nastroju. Nie mówimy tu o uprawianiu słodkiego, łatwego do przewidzenia stylu, ale o silnym, mocnym brzmieniu, które przeradza się w uwodzącą słuchacza falę muzycznej rozmowy odbywanej przez doskonale rozumiejących się instrumentalistów. Istniejąca od 2005 roku grupa łączy elementy klasycznego kwartetu jazzowego i typowego kwartetu smyczkowego w soczysty i doskonale brzmiący dźwięk, który może zachwycić fanów obu rodzajów muzyki.
Roger Levesque, Edmonton Journal

Na program koncertu składają się jazzowe standardy, mistrzowskie tanga oraz utwory doskonale znanego także w Polsce lidera Obsessions Octet – Kenta Sangstera. Kompozycje pochodzą z różnych płyt kwartetu, docenionych licznymi nagrodami. Grupa natomiast obsypywana jest zaproszeniami do występów na prestiżowych estradach świata, w tym w Carnegie Hall.


KENT SANGSTER’S OBSESSIONS OCTET
Zespół powstał w Edmonton w 2005 z inicjatywy Kenta Sangstera i jego żony, Joanny Ciapki-Sangster. Na program składają się utwory muzyki klasycznej i latynoskiej oraz elementy jazzu. Grupa ma na swoim koncie trzy nagrania: OBSESSION (2006), MELODIA (2010) i STEPPIN’UP(2016).
Płyta OBSESSION została nagrodzona Western Canadian Music Award oraz otrzymała nominację Juno na najlepszy album jazzowy roku. Drugi album grupy został nominowany ponownie do tej samej nagrody i to umocniło jej pozycję jako jednego z najlepszych zespołów tego rodzaju w Ameryce Płn. Steppin’Up otrzymala wspaniale recenzje i nominacje do Edmonton Music Awards w Jazz i World Music.
Grupa składa się z klasycznego kwartetu smyczkowego i kwartetu jazzowego (saksofon, fortepian, kontrabas, perkusja).
Członkinie kwartetu smyczkowego – Ronda, Neda, Leanne i Joanna grają zawodowo w Edmontońskiej Orkiestrze Symfonicznej, Alberta Baroque Ensemble oraz w innych grupach muzycznych, występują także jako solistki. Regularnie biorą udział w nagraniach płytowych. Niezależnie od uprawiania muzyki każda z nich udziela się społecznie w różnego rodzaju projektach edukacyjnych.
Jazzowa część oktetu – Chris, John, Jamie i Kent to laureaci rozmaitych nagród muzycznych, członkowie i liderzy wielu grup muzycznych, takich jak: Edmonton Jazz Orchestra, czy Bomba! Artyści uczą muzyki w Grant McEwan University, nagrywają płyty, prowadzą grupy muzyczne, projektują i uczestniczą w projektach muzycznych – tym wszystkim przyczyniają się do wzbogacania krajobrazu muzycznego Edmonton.
Nowojorski debiut octetu w Carnegie Hall 6 października 2012 był poprzedzony trasą koncertową przez całą prowincję Alberty. Latem 2014 grupa koncertowała w Grecji, Polsce i w Czechach podczas pierwszego tournée po Europie. W 2016 Octet reprezentował prowincję Alberta na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Rochester (USA) w nowej serii koncertowej Oh! Canada.
strona główna

Lipiec 2017