28 sierpnia, piątek, g. 18.30, Sala Koncertowa

JUSTYNA MROCZEK-GIL prowadzenie

WOLFGANG AMADEUS MOZART Uwertura do opery Wesele Figara,
Aria Figara z I aktu opery Wesele Figara (Non piu andrai), Symfonia 39 cz. III,
Aria Hrabiego z I aktu opery Wesele Figara (Hai gia vinta)

EDVARD GRIEG Poranek z I Suity op. 46 Peer Gynt

Gaetano DONIZETTI Aria Doktora Malatesty Bella siccome un Angelo z I aktu opery Don Pasquale

LUDWIG VAN BEETHOVEN VII Symfonia A-dur op. 92, cz. 2 Allegretto

STANISŁAW MONIUSZKO Aria Miecznika Kto z mych dziewek z opery Straszny dwór

ROBERT SCHUMANN III Symfonia Es-dur op. 97 Reńska, cz. II Scherzo

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ/ JACEK ROGALA: Śpi w blaskach nocy, Na spokojnym, ciemnym morzu, Smutną jest dusza moja, Mów do mnie jeszcze, Nie płacz nade mną

KAROL KURPIŃSKI Bitwa pod Możajskiem (Wielka symfonia bitwę wyobrażająca) cz. III Wschód słońca, cz. IV Czytanie rozkazu dziennego

W prezencie od Filharmonii najpiękniejsze arie operowe oraz utwory z minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród naszej publiczności.

HUBERT ZAPIÓR
Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydział Wokalno-Aktorski, specjalność śpiew solowy i aktorstwo, klasa Włodzimierza Zalewskiego, oraz w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Aktorski, klasa Andrzeja Strzeleckiego. Laureat konkursów wokalnych, m.in.: im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (I nagroda, 2012), „Złote Głosy” w Warszawie (I nagroda, 2013), im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (II miejsce i nagroda specjalna, 2013). W 2013 zadebiutował na scenie operowej w tytułowej roli opery J. J. Rousseau Der Dorfwahrsager w Musikakademie w Rheinsbergu w Niemczech. Wystąpił również w Warszawskiej Operze Kameralnej.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

JUSTYNA MROCZEK-GIL
Pracuje w Biurze Koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej.