M這de talenty ze szko造 muzycznej otrzymuj szans zdobycia pierwszych do鈍iadcze solowej gry z orkiestr. Trzeba tylko – zosta laureatem konkursu.
Og鏊noszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcze郾iejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa si co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomys這dawc by Andrzej Domin, 闚czesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. R騜yckiego w Kielcach. W konkursie mog bra udzia instrumentali軼i wszystkich specjalno軼i oraz 酥iewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowi您ani s zaprezentowa cz窷 koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku 酥iewak闚 – ari koncertow. Nagrod w konkursie jest wyst瘼 z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii 安i皻okrzyskiej im. Oskara Kolberga.
Eliminacje do Konkursu przeprowadza sta豉 komisja w sk豉dzie: Artur Jaro – dyrektor Szko造, Andrzej Domin – wicedyrektor, Marek G這wacki.

SxWOMIR CHRZANOWSKI
Studiowa w Akademii Muzycznej w Katowicach (teoria muzyki oraz dyrygentura symfoniczna u prof. Karola Stryi). Ju podczas studi闚 rozpocz掖 wsp馧prac z uczelnianym Zespo貫m Muzyki XX wieku, z kt鏎ym dokona kilku 鈍iatowych prawykona utwor闚 kompozytor闚 wsp馧czesnych. Bra udzia w Mi璠zynarodowym Kursie dla M這dych Dyrygent闚 w Weimarze u prof. Kurta Sanderlinga oraz w Mi璠zynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Od 1990 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrza雟kiej. Dyrygowa ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach. Kilkakrotnie go軼i w USA, gdzie obok koncert闚 prowadzi tak瞠 wyk豉dy otwarte dla student闚 z zakresu historii muzyki polskiej, oraz zaj璚ia w mistrzowskiej klasie dyrygentury.(Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg) Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu(USA). W 2002 wyst徙i w s造nnych salach koncertowych 鈍iata – Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz Orchestra Hall w Chicago. Od 2004 stale wsp馧pracuje z orkiestr Chicago Philharmonic, za w 2005 zadebiutowa w Chinach, prowadz帷 Wuhan Symphony Orchestra. Regularnie wyst瘼uje z orkiestr Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w O這mu鎍u oraz Karlovych Var闚, a tak瞠 z zespo豉mi operowymi w Bytomiu, υdzi i Lwowie. Wsp馧pracuje z teatrami muzycznymi. Bra udzia w wielu presti穎wych festiwalach polskich i zagranicznych. Wielokrotnie dyrygowa imprezami cyklicznymi oraz prowadzi koncerty z udzia貫m Wies豉wa Ochmana. Zarejestrowa szereg program闚 archiwalnych dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, ma na swoim koncie kilka p造t. Otrzyma wiele nagr鏚 i wyr騜nie, m.in.: Z這ty Laur Umiej皻no軼i i Kompetencji, Z這t Odznak – Zas逝穎ny dla Wojew鏚ztwa 奸御kiego, Nagrod Kulturaln Prezydenta Zabrza.

powr鏒 do strony g堯wnej