Warsztaty Gospel to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją do tego, aby osobiście (poprzez udział w Warsztatach) pod okiem profesjonalnych instruktorów przekonać się i doświadczyć czym jest moc muzyki gospel. Warsztaty Gospel poprowadzą doświadczeni instruktorzy: Peter Francis /Wlk. Brytania/ oraz Diana Droździel. Podczas dwóch dni wypełnionych intensywnymi próbami uczestnicy Warsztatów stworzą Chór Gospel, który na zakończenie warsztatów wystąpi podczas Koncertu Finałowego - 29 czerwca o godz.18.00 w Sali Koncertowej FŚ.
Zapisy na warsztaty: gospel.kielce@gmail.com, tel.697-187-084

INSTRUKTORZY:
DIANA DROŹDZIEL - wszechstronna wokalistka, dyrygentka, instruktorka i aranżer wokalny muzyki gospel. Swoje umiejętności szkoliła na licznych warsztatach wokalnych i dyrygenckich oraz w bezpośredniej współpracy z uznanymi wykonawcami i dyrygentami takimi jak Karen Gibson, Wayne Ellington czy Brian Fentress. Z równą swobodą porusza się w gatunkach takich jak soul, funk czy blues, jak i lirycznych utworach zbliżonych do brzmień klasycznych. Muzykę gospel wykonuje od ponad dziesięciu lat, przez ponad pięć lat współprowadziła Kraków Gospel Choir. Obecnie związana jest z krakowską grupą gospel - DeocentriCity, z którą koncertuje w kraju i za granicą. Jej talent doceniono w kolebce muzyki gospel, Stanach Zjednoczonych, w 2013 wystąpiła jako solistka przed wielotysięczną publicznością w koncercie noworocznym, którego gwiazdą był uznany wykonawca gospel William McDowell. Znakomita znajomość języka angielskiego nadaje jej wykonaniom autentyczności, barwa głosu i charyzma pozwala przekroczyć granice kulturowe. Jej wkład w rozwój muzyki gospel w Polsce ma szczególny wymiar ze względu na jej bliski kontakt z obiema kulturami - polską i amerykańską. Dwujęzyczna artystka na codzień współpracuje z muzykami i misjonarzami amerykańskimi, jej wykonania czerpią z obu tradycji afroamerykańskiej i europejskiej.

PETER FRANCIS /Wlk. Brytania/ - jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel, obdarzony niezwykłym talentem muzycznym. Od dnia swoich narodzin jest silnie związany z kościołem. Jako dziecko pastora był mocno zaangażowany muzycznie w kościele swojego ojca, min. śpiewając i grając na instrumentach. Swoje niesamowite doświadczenie dydaktyczne wykorzystuje prowadząc seminaria na temat muzyki gospel w Europie i USA, jak również prowadząc warsztaty gospel w całej Polsce. Jego osobowość i wspaniałe poczucie humoru na długo pozostaje w pamięci po warsztatach. Przez piętnaście lat był dyrygentem w kościele, gdzie służył i uwielbiał Pana Boga – Ruach Ministries. Jego doświadczenia w nauczaniu poszerzały się obejmując takie obszary jak prowadzenie seminariów w Birmingham i Stanach Zjednoczonych oraz warsztaty gospel w całej Polsce, Wielkiej Brytanii i Danii. Był jednym z nauczycieli w pierwszej w Polsce Akademii Gospel. Współpracował z gwiazdami światowego formatu, takimi jak: Paul McCartney, Elaine Page, David Grant oraz Madness. Wspierał produkcję albumów gospel, m.in.: Prove Me IDMC, Fill My Cup LCGC oraz Live in London & More z Donnie McClurkin.
Obecnie jest dyrygentem chóru The Jabez Family. (http:// www.thejabezfamily.com).

Zespół:
ŁUKASZ MAZUR – muzyk, kompozytor, aranżer, absolwent Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. W 1993 uzyskał dyplom Muzyka Instrumentalisty w klasie fortepianu oraz perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Od połowy lat 90-tych bierze aktywny udział w życiu muzycznym swego miasta jak i poza nim, koncertując ze stworzonym przez siebie zespołem No Name. Współpracuje m.in. z kieleckim Teatrem im. S. Żeromskiego, chórem gospel GOoD News, Piotrem Kubą Kubowiczem, Big Bandem Kielce, KinorSky Orchestra, Małgorzatą Nakonieczną. Laureat I nagrody „Scyzoryki 2009” w kategorii „jazz i muzyka improwizowana”.

ANDRZEJ SENDEREK – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie klarnetu. W latach 1999-2005 koncertował z teatrem musicalowym Gastspiel – Und Theaterdirektion Gerhartz GmbH w krajach Europy zachodniej, Skandynawii oraz Azji. Od 2005 do 2008 r. pracował jako muzyk jazz-bandu na japońskim statku pasażerskim Asuka. Od 2009 r muzyk orkiestrowy Filharmonii Świętokrzyskiej.

PIOTR GOWOREK – absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej; gitarzysta, pedagog, aranżer, animator życia kulturalnego, założyciel i instruktor wokalnych grup młodzieżowych. Współpracował z wieloma zespołami, m.in. NoName, Letko, Yuka, KASA, Clezmers, Piotr Kuba Kubowicz.

SEBASTIAN SIPA – gitarzysta basowy. Lubi grać w najróżniejszych stylistykach muzycznych: jazz, funk, soul, R&B, pop. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, m.in.: Kasia Lisowska, Monika Brodka, NOVIKA, Ambulans, No Name. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej na kierunku Edukacja Artystyczna. Na co dzień swoją pasję do muzyki dzieli z obowiązkami dyrektora ds. artystycznych Centrum Kultury w Jędrzejowie.

SZYMON MADEJ – student wydzialu jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów takich, jak m.in. Joachim Mencel Artisena Band, Ted Pearce & Cultural Xchange, Lichtański Sound Lab , Bartosz Dworak Quartet, F.O.U.R.S. Występował na jednej scenie z Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Gerald T.Smith, Colin Vassel i wieloma innymi. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie, m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa(2013,2014), Nagroda indywidualna, na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na Jazz Juniors (2013).

Patronat honorowy nad imprezą obieli:
Ks. bp Kazimierz Gurda
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas