W prezencie od Filharmonii najpiękniejsze arie operowe oraz utwory z minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród naszej publiczności. Jako solista wystąpi młody, lecz bardzo obiecujący śpiewak – Tomasz Kumięga. Artystę mieliśmy możliwość już poznać w operze Cosi fan tutte wystawianej w Filharmonii Świętokrzyskiej półtora roku temu. Kreował wówczas postać Guglielmo, z którą wystąpił również w teatrach Sewilli oraz Stambułu.
W programie również zaplanowana jest drobna niespodzianka od sponsorów – RADIA FaMa oraz Salonu AMBIENTE.

TOMASZ KUMIĘGA
Student I roku studiów II stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Jako beneficjent Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa, brał udział w licznych kursach wokalnych prowadzonych przez Anitę Garanĉe, Eytana Pessena, Izabellę Kłosińską, Olgę Pasiecznik, Doris Yarick-Cross, Susann Eken, Andrzeja Dobbera, Toma Krause, Jose van Dama. Pracował również na kursach aktorskich z Davidem Pountneyem, Grzegorzem Chrapkiewiczem i Andresem Zagarsem.
Od sezonu 2014/2015 solista Atelier Lyrique Opéra National de Paris.
Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendysta Fundacji Pro Polonia Society za rok 2013. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w roku 2013. Stypendysta Société Générale 2014. Zwycięzca konkursów wokalnych w Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Tarnowie.
Koncertował w Belgii, na Cyprze, w Dani, Francji, na Łotwie, w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Szwecji, Rosji oraz we Włoszech.
Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej zadebiutował w 2011 partią Mr Emmet’a z opery Mr Emmet Takes a Walk – P. M. Davisa. W Operze Narodowej kreował również postać Demetriusza (Sen nocy letniej – B. Brittena), Guglielma (Cosi fan tutte – W. A. Mozart), Marulla (Rigoletto – G. Verdi), III szlachcica brabanckiego (Lohengrin – R. Wagner). Partię Guglielma, śpiewał również na deskach Teatro Lope de Vega w Sewilli (Hiszpania) oraz Istambul State Opera House and Ballet w Stambule (Turcja).
Na Festiwalu Aix-en-Provence, wykonywał partię Papagena (Czarodziejski flet – W. A. Mozart) w wersji koncertowej oraz partię Masetta (Don Giovanni – W. A. Mozart) w inscenizacji Jean-Yves Ruf’a.
Laureat nagrody HSBC Festiwalu Aix-en-Provence (2012) – w kategorii głosu męskiego. Dla Festiwalu Aix-en-Provence nagrał płytę z wybranymi fragmentami opery Cosi fan tutte – W. A. Mozarta, której premiera odbyła się w grudniu 2013 roku w Paryżu. Brał udział w prestiżowym koncercie YES – Young European Singers – organizowanym przez Opera La Monnaie w Brukseli oraz Queen Elisabeth Music Chapel w Waterloo.
Koncertował w monachijskim Prinzregententheater, w Łotewskiej Operze Narodowej, Sali Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie, BOZAR Music w Brukseli, na Europejskim Uniwersytecie w Nikozji na Cyprze, na Uniwersytecie Sztuki w Czelabińsku w Rosji, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Studiu S1 Polskiego Radia w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, Filharmonii Gorzowskiej, Świętokrzyskiej, Wrocławskiej oraz Łódzkiej.
Występował u boku wspaniałych dyrygentów m.in. Stefana Soltesza, Carla Montanaro, Andriy’a Yurkevych’a, Jacka Rogala, Marty Kluczyńskiej, Rafała Janiaka.
Dokonał kilku nagrań na potrzeby Polskiego Radia i Telewizji, Telewizji ARTE oraz Europejskiej Unii Radiowej.
W lutym 2014 wystąpił w Narodowym Teatrze w Miszkolcu (Węgry) na Międzynarodowym Festiwalu SZEM 2014 w operze Gwałt na Lukrecji – B. Brittena w partii Juniusa.
Brał udział w XXI Międzynarodowym Bydgoskim Festiwalu Operowym (Cosi fan tutte – Guglielmo). W listopadzie 2014 zadebiutuje w Filharmonii Narodowej partią Arlekina w operze Ariadna na Naxos – Richarda Straussa pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.
W sezonie 2014/2015 w Atelier Lyrique Opéra National de Paris wystąpi w partii Oresta (Iphigénie en Tauride – Ch. W. Gluck) oraz Guglielma (Cosi fan tutte – W. A. Mozart). Na co dzień współpracuje z pianistą Piotrem Fidelusem.

JACEK ROGALA
Dyrektor oraz dyrygent Filharmonii Świętokrzyskiej.

JUSTYNA MROCZEK-GIL
Absolwentka filologii polskiej o specjalności edukacja medialna na Wydziale Humanistycznym oraz Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest animatorką kultury i propagatorką muzyki gospel w regionie świętokrzyskim, m.in. jako organizator Świętokrzyskich Warsztatów Gospel.
Od 2009 prowadzi Chór Gospel GOoD NEWS. W grudniu 2013 otrzymała Świętokrzyski Laur Wolontariatu 2013. Obecnie pracuje w Biurze Koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej.