25. 安ietokrzyskie Dni Muzyki

G. LIGETI Hungarian Rock na klawesyn*
V. GLOBOKAR ?Corporel na jednego perkusist *

* pierwsze wykonanie w Kielcach

W wieczorze debiut闚 – wyst徙i niezwykle utalentowani laureaci ostatniego Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla M這dych Wykonawc闚 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Wsp馧czesnej w Radziejowicach (2016). Prawdziw atrakcj dla s逝chaczy stanie si kolorystyczna zmienno嗆 muzyki rozpostarta pomi璠zy solowym werblem, teatrem instrumentalnym, amplifikowanym klawesynem i bogatymi zestawami multiperkusyjnymi. Koncert Kameleon jawi si jako podr騜 przez 鈍iat rytm闚 – tych 軼i郵e okre郵onych, wirtuozowskich wykonywanych na klawesynie i r騜nego rodzaju instrumentach perkusyjnych, oraz tych bardziej swobodnych, odwo逝j帷ych si do teatralnego aspektu muzyki. G喚bokie metafizyczne wnikni璚ie w idee rytm闚 poszczeg鏊nych utwor闚 umo磧iwia publiczno軼i poznanie tw鏎c闚 i wykonawc闚, kt鏎zy przez kreacj artystyczn dopuszczaj s逝chaczy do najbardziej intymnych warstw swojego 篡cia...

MAΔORZATA KLAJN
Urodzi豉 si w 1993 roku we Wroc豉wiu. W 2011 rozpocz窸a studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego. W 2015 zosta豉 stypendystką programu Erasmus, co umo磧iwi這 jej odbycie rocznych studi闚 w Universität Mozarteum w Salzburgu pod kierunkiem prof. Floriana Birsaka. Od pa寮ziernika 2016 podj窸a studia magisterskie w tej瞠 uczelni.
Jej zainteresowania koncentruj̨ sį g堯wnie na wsp馧czesnej muzyce klawesynowej, co zaowocowa這 wygraną w Mi璠zynarodowym Konkursie Klawesynowej Muzyki Wsp馧czesnej Prix Annelie de Man w Amsterdamie (2015) oraz wyr騜nieniem w kategorii student闚 uczelni muzycznych i nagrodą specjalną Filharmonii 安i皻okrzyskiej podczas XI Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla M這dych Wykonawc闚 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Wsp馧czesnej w Radziejowicach (2016). Promowa豉 muzyk̨ wsp馧czesn̨ na licznych estradach, m.in. podczas Mi璠zynarodowego Festiwalu Muzyki Wsp馧czesnej Kontrasty we Lwowie (2015), w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutos豉wskiego w Warszawie (2016), Student Art Festival sSAFka czy w Filharmonii Sudeckiej (2015). Zdoby豉 pierwszą nagrod̨ podczas Og鏊nopolskiego Konkursu Klawesynowego im. Wandy Landowskiej w Gda雟ku (2010) oraz wyr騜nienie podczas Og鏊nopolskich Przes逝chá Uczni闚 Szk馧 Muzycznych I i II st. w Warszawie 2012). Wyst瘼owa豉 podczas festiwali muzyki dawnej, jak: Anima Musica w Gdyni (2011) i Maj z Muzyką Dawną we Wroc豉wiu (2015), Barocknacht w Salzburgu (2016), na festiwalu Eggenfelden Klassich w Eggenfelden (2016). Doradca programowy trzeciej edycji Festiwalu Prix Annelie de Man, kt鏎a odb璠zie sį w 2018 w Amsterdamie. Stypendystka Prezydenta Wroc豉wia w roku akademickim 2016/2017.

GRZEGORZ CHWALI垶KI
Urodzi si 3 marca 2000. Przygod z perkusj rozpocz掖 w 2005 roku, a nauk szkoln na instrumentach perkusyjnych w 2007. Jest uczniem Zespo逝 Szk馧 Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu .Od lat doskonali si w grze na marimbie, wibrafonie, ksylofonie, werblu, kot豉ch, zestawie rozrywkowym oraz multiperkusyjnym. Zdobywa laury, mi璠zy innymi na konkursach w Petersburgu (Rosja) czy Pescarze (W這chy). Staje w szranki ze studentami i zawodowymi muzykami na takich imprezach, jak Otwarty Konkurs Werblowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, osi庵aj帷 czo這we miejsca.
Bra udzia w wielkich projektach muzycznych, m. in. Perkusja, perkusja… pleiades, kt鏎y odby si na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie 15 lutego 2015, gdzie wsp馧pracowa z prof. nadzw. dr hab. Stanis豉wem Skoczy雟kim i zespo貫m doskona造ch muzyk闚 pod batut S豉womira Wr鏏lewskiego. O poziomie rozwoju artystycznego Grzegorza 鈍iadczy kontynuacja tej wsp馧pracy w lutym 2016 i udzia w kolejnej edycji tego projektu pt. Teatr perkusyjny.
Uczestniczy w wielu warsztatach perkusyjnych oraz festiwalach za granic i w kraju. Si璕a po szeroki repertuar z wielu gatunk闚 muzycznych, jednak jego najwi瘯sz pasj jest realizowanie muzyki marszingowej i jazzowej.

MACIEJ 名INOGA
Obecnie studiuje w The Royal Danish Academy Music w klasie prof. Gerta Mortensena w Kopenhadze. Nauk gry na perkusji rozpocz掖 w Zespole Szk馧 Muzycznych I stopnia im. Stanis豉wa Moniuszki w Warszawie. W闚czas zacz掖 odnosi pierwsze sukcesy konkursowe, m.in. II miejsce w konkursie, M這dy Werblista w 2004 roku. Jest tak瞠 laureatem konkurs闚 krajowych i zagranicznych, zdobywaj帷: Grand Prize na Mi璠zynarodowym Konkursie Muzyki Wsp馧czesnej ENKOR Competition w 2016, nagrod specjaln na XI Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla M這dych Wykonawc闚 w 2016 w Warszawie, Grand Prize na Mi璠zynarodowym Konkursie GCC Series, pierwsz nagrod na Mi璠zynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Padwie we W這szech. W trakcie nauki w Zespole Pa雟twowych Szk馧 Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Stanis豉wa Skoczy雟kiego zdoby liczne trofea na konkursach og鏊nopolskich. Najwa積iejsze to: I miejsce w konkursie instrumentalist闚 Asteriada, 2006; III nagroda w finale Og鏊nopolskiego Konkursu M這dych Instrumentalist闚 w Bydgoszczy, 2007; III miejsce w III Og鏊nopolskim Konkursie Zespo堯w Perkusyjnych im. Miko豉ja Stasiniewicza w duecie, 2010; I miejsce w III Og鏊nopolskim Konkursie Zespo堯w Perkusyjnych im. Miko豉ja Stasiniewicza w kwintecie, 2010; I miejsce w Makroregionalnych Przes逝chaniach Uczni闚 Szk馧 Muzycznych I i II stopnia, 2011; I miejsce i nagroda dyrektora CEA w Og鏊nopolskich Przes逝chaniach Uczni闚 Szk馧 Muzycznych I i II stopnia 2012.

Marzec 2017