Stary Rok pożegnamy w Filharmonii Świętokrzyskiej już w piątek ulubionymi ariami z oper i operetek, które wszyscy dobrze znamy. Będzie to znakomity wstęp do sylwestrowego szaleństwa, a w przygotowaniach do tego najważniejszego dnia w roku pomogą nam młodzi, utalentowani soliści: Joanna Freszel - jeszcze studiuje w klasie Jadwigi Rappe, ale już na koncie artystycznym ma wiele nagród na liczących się konkursach i występy solistyczne m.in. w Genewie, oraz Hubert Stolarski, również student z klasy Ryszarda Karczykowskiego, mimo to pochwalić się może dużym doświadczeniem scenicznym – od 2009 współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu.JOANNA FRESZEL
Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jadwigi Rappe. Siedemnaście lat śpiewała w chórze Alla Polacca przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W 2010 podczas Warszawskiej Jesieni prawykonała Sadness Untitled M. Nikodijeviča i Primordię Rerum O. Bianchiego, co zaowocowało przesłuchaniem do Festiwalu Aix-en Provence i koncertem w Genewie podczas Festiwalu Contrechamps. W 2011 miała recital w siedzibie UNESCO w Paryżu. W tym samym roku wystąpiła także jako Muzetta w La Bohème G. Pucciniego (Polska), Vénus i Phrygienne w Dardanus J. P. Rameau (Irlandia, Wlk. Brytania). Uzyskała szereg nagród, m in.: w X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny (Wrocław), I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej (Suwałki), V Konkursie im. Haliny Halskiej (Wrocław), VII Konkursie im. K. Szymanowskiego (Łódź), II Konkursie im. J. E. J. Reszków (Częstochowa), XXX Międzynarodowym Konkursie Belvedere im. Hansa Gabor (Wiedeń). Z chórem Cappella Corale Varsoviana nagrała muzykę do filmów Joanna, Jan Paweł II, 1920 Bitwa Warszawska. Prowadziła warsztaty muzyki dawnej w Sochaczewie, współpracowała z teatrem Hybrydy w Warszawie. W 2008 z wyróżnieniem obroniła dyplomy magistra inż. Ochrony Środowiska w SGGW w Warszawie.

HUBERT STOLARSKI
Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie. W 2007 ukończył Międzynarodowy Kurs EVTA w Kudowie-Zdroju. Rok później zdobył kilka prestiżowych nagród i za swoje osiągnięcia został uhonorowany Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych, m.in.: w Nałęczowie, Busku-Zdroju, Królewskim Festiwalu Wokalnym w Wilanowie, Turnieju Tenorów w Sali Kongresowej organizowanym przez Europejską Fundację Promocji Sztuki Wokalnej oraz w Międzynarodowym Festiwalu Oratoryjno-Kantatowym Wratislavia Cantans. Brał udział w nagraniu płyty promującej laureatów konkursu „Złote Głosy Mazowsza”. W 2009 został zaproszony do gościnnej współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu, a w czerwcu 2010 wygrał międzynarodowe przesłuchania „Classic Night 2010”, dzięki którym miał szanse śpiewać i pracować ze wspaniałym śpiewakiem operowym Francisco Araiza w Szwajcarii. Współpracował z takimi dyrygentami, jak: Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Wojciechowski czy Aurelio Canonici. Obecnie jest studentem II roku Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie. Ryszarda Karczykowskiego.

JACEK ROGALA
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Flecistka Orkiestry Filharmonii Św. Prowadzi także audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa św. oraz koncerty dla dzieci młodzieży.