31 maja 2015, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

UWIĘZIENI NA STATKU PIRACKIM

Kwartet puzonowy w składzie:
ADAM CHMIELEWSKI, MICHAŁ DUDKIEWICZ, MARCIN CHLEBNY,
SYLWESTER LITWINEK

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie


kup bilet on-line


Estrada Filharmonii Świętokrzyskiej zamieni się w pokład muzycznego statku, na którym piraci uwięzili czterech puzonistów. Jeśli uczestnikom koncertu uda się prawidłowo wykonać muzyczne zadania wskazane przez herszta pirackiej bandy, ze statku będą uwalniani kolejni członkowie zespołu. Oprócz tego najmłodsi melomani spróbują wyklaskiwać schematy rytmiczne, wydobyć dźwięk z instrumentu i – znakomicie się bawić. Nad udanym spotkaniem pracować będzie znana i lubiana od zawsze przez dziecięcą widownię flecistka i moderatorka koncertów familijnych – Agnieszka Nowak-Zagóra. Pomocą służyć będą puzoniści Filharmonii Świętokrzyskiej grający w kwartecie już 12 lat. Wieloletnie doświadczenie zawodowe i profesjonalizm artystów gwarantują wysoki poziom organizowanego wydarzenia. W programie m.in. kompozycje G. Gershwina, A. Dworzaka, H. Manziniego oraz utwory z repertuaru duetu Simon and Garfunkel i zespołu The Beatles.

Koncert dla dzieci od lat 4.ŚWIĘTOKRZYSKI KWARTET PUZONOWY
Pierwszy koncert Świętokrzyskiego Kwartetu Puzonowego odbył się w maju 2003 w Sanktuarium Św. Krzyża. Zespół tworzą muzycy – absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi. Wszyscy pracują w sekcji puzonów Filharmonii Świętokrzyskiej. W tym okresie kwartet zagrał kilkadziesiąt koncertów, zarówno plenerowych, jak i w salach koncertowych, muzeach.
Repertuar Zespołu to przekrój prawie wszystkich epok i styli muzycznych, począwszy od baroku a skończywszy na utworach współczesnych. Program na koncerty dobierany jest w zależności od okoliczności, jak i charakteru uroczystości czy wydarzenia. Muzyka kierowana jest zarówno do dorosłej publiczności, jak i do młodzieży szkolnej. Dobór repertuar, a także zdobyte doświadczenie zawodowe sprawiają, że artyści Świętokrzyskiego Kwartetu Puzonowego potrafią przenieść słuchacza w cudowną krainę muzyki – przy pomocy czterech puzonów, które oczarowują swoim ciepłym, subtelnym brzmieniem.


AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.powrót do strony głównej