Na wieczór sylwestrowy przygotowaliśmy najpiękniejsze arie i duety ze znanych i lubianych oper, jak m.in: Don Pasquale Donizettiego, Carmen Bizeta, Traviata Verdiego w wykonaniu solistki Warszawskiej Opery Kameralnej – Agnieszki Piass oraz znanego m.in. z Filharmonii Dowcipu tenora – Marcina Pomykały. Koncert poprowadzi dziennikarz Programu II Polskiego Radia – Piotr Matwiejczuk. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. W przerwie koncertu pożegnamy stary rok lampką szampana.AGNIESZKA PIASS
W rodzinnym mieście Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk oraz studia podyplomowe w Hochschule für Musik „Carl Maria von Weber” w Dreźnie w klasie prof. Christiana Elssnera. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą, m.in.: I Konkursu Pieśni Polskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1998), I Konkursu Sopranowego im. H. Halskiej we Wrocławiu (2000), V Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2001), Festiwalu dla młodych śpiewaków w Rheinsbergu (2000, 2001), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki. Brała udział w licznych koncertach (m.in. w Requiem Mozarta w Kościele Dominikanów w Berlinie – 2000, w koncercie finałowym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Kościele Jezusa Chrystusa w Berlinie) i galach operowych w Polsce i za granicą, (m.in.: w galach operowych z towarzyszeniem orkiestry Staatsoper Kapelle w Berlinie – 2000 oraz Orkiestry Filharmonii Brandenburskiej w Rheinsbergu – 2001, w Gali Moniuszkowskiej w Filharmonii Poznańskiej – 2002). Współpracuje m.in. z Symfonią Nova, Operą Bałtycką, Filharmonią Frankfurt/Oder, Bonn, Drezno i Frankfurt/Mein. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w 2004 partią Lizy w Damie pikowej Czajkowskiego. Jest także solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Wzięła udział w serialu Magda M. w reż. M. Dejczer, gdzie zaśpiewała arię Cio-cio-san z Madamy Butterfly G. Pucciniego (2006). Od 2006 występuje jako solistka w Wieczorach: włoskim, francuskim i rosyjskim w Teatrze Buffo J. Józefowicza i J. Stokłosy w Warszawie.


MARCIN POMYKAŁA
Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, a następnie zamienił ten instrument na gitarę klasyczną. Ukończył Wydział Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Występuje jako solista, a także z trójmiejską formacją „Trzech Tenorów”. Od dwóch lat współpracuje z Waldemarem Malickim i jego Filharmonią Dowcipu, koncertując na terenie całego kraju i biorąc udział w nagraniach telewizyjnych. Debiutował w szczecińskiej Operze na Zamku, kreując partię Parysa – główną postać premierowego spektaklu Piękna Helena.


PIOTR MATWIEJCZUK
Muzykolog, krytyk muzyczny, dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia, laureat nagrody im. Witolda Hulewicza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości radiowej. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, publikuje w Tygodniku Powszechnym, Ruchu Muzycznym i na portalu dwutygodnik.com.


JACEK ROGALA
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej

wstecz

góra