31 grudnia 2015, czwartek g. 18.00, sala koncertowa

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
BARBARA SCHABOWSKA prowadzenie

W programie najpiękniejsze arie z oper i operetek

Nim zabierzemy się do realizowania beztrosko złożonych przyrzeczeń na Nowy 2016, nim z nadzieją westchniemy – „Przed nami caaały rok”, dobrze będzie spędzić ostatnie godziny Starego Roku w towarzystwie szampańskiej muzyki i doborowym towarzystwie. Na naszej estradzie tego wieczoru gwiazdy opery:
Magdalena Krysztoforska – solistka Filharmonii Narodowej od 2013 (w bż. r. ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny UMFC w Warszawie), niedawno debiutowała w Teatro dell’Opera di Roma oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej.
Agnieszka Rehlis – po raz pierwszy wystąpiła w partii Jadwigi w Strasznym dworze na deskach opery Wrocławskiej, a rok temu debiutowała w Houston Grand Opera w Houston (USA), w operze Pasażerka Mieczysława Weinberga.
David Beucher – tenor urodzony we Francji. Zadebiutował jako Marullo w Rigoletcie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie w 2011. W nadchodzącym sezonie wystąpi m.in. w Operze na Zamku w Szczecinie oraz Filharmonii Narodowej.
Urodziwa trójka młodych solistów wystąpi w repertuarze wypełnionym przebojami rodem z oper, operetek i musicali, jakie tylko chciałoby się usłyszeć właśnie w taką noc...
A będą to m.in.: aria torreadora Escamilla z II aktu opery Carmen, walc Musetty z II aktu opery Cyganeria, duet kwiatów z opery Lakmé, toast Libiamo, libiamo z I aktu opery La Traviata, Vilja, pieśń Hanny z II aktu operetki Wesoła wdówka, Co się dzieje, oszaleję, duet Sylwii i Edwina z operetki Księżniczka czardasza, czy wreszcie Brunetki, blondynki R. Stolza oraz Granada A. Lary i wiele, wiele innych.
Koncert poprowadzi Barbara Schabowska – dziennikarka Programu II Polskiego Radia, u nas w tej roli już po raz drugi. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej dyrygować będzie Jacek Rogala.
W przerwie koncertu wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym 2016.
Do siego Roku!

MAGDALENA KRYSZTOFORSKA
Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Izabelli Kłosińskiej. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobyła na studiach, uczestnicząc w licznych projektach akademickich.
W 2013 roku debiutowała partią Lucii w niezależnym projekcie operowym (B. Britten Gwałt na Lukrecji), który spotkał się ze wspaniałym przyjęciem publiczności i doczekał wznowienia na scenie Teatru Narodowego w Miskolc na Węgrzech. Od 2014 roku współpracuje z Accademia Lirica di Osimo we Włoszech. W sezonie 2014 kreowała partię Sandman (E. Humperdinck Hansel& Gretel) w Teatro La Nuova Fenice, zaś w sezonie 2015 wzięła udział w operze Carmen wystawionej tamże.
Od 2013 roku pracuje w Filharmonii Narodowej jako solistka. Jest laureatką XI Internazionale Concorso Musicale „Citta' di Pesaro 2012” we Włoszech.
W czerwcu 2015 roku debiutowała jako solistka w Teatro dell’Opera di Roma w operze P. Czajkowskiego Dama pikowa pod batutą James’a Conlon’a z Los Angeles Opera. Była solistką uroczystej Gali Operowej C. Muti, które odbyła się jesienią 2015 roku w Maiolati Spontini we Włoszech. W październiku 2015 roku debiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w partii Marzenki w operze Sprzedana narzeczona.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową we Włoszech, Niemczech, Irlandii, USA, Szwajcarii i Francji.

AGNIESZKA REHLIS
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Zdobyła I nagrodę na Konkursie Wokalnym im. F. Platówny we Wrocławiu (1991) oraz III nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Debiutowała partią Jadwigi w Strasznym dworze S. Moniuszki na deskach Opery Wrocławskiej, której była solistką w l. 1996-2007. W 2003 wystąpiła po raz pierwszy w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej jako Fenena w Nabucco G. Verdiego. Brała udział w licznych festiwalach. Artystka wykonuje głównie dzieła oratoryjne i kantaty (w repertuarze posiada ich ponad 80 – od utworów J.S. Bacha do kompozycji K. Pendereckiego, w tym – wszystkie kompozycje oratoryjne Pendereckiego, a wśród nich trzy premiery). Dokonała licznych prestiżowych nagrań, nagradzanych w kraju i za granicą. Wzięła udział w pierwszej produkcji scenicznej opery Pasażerka M. Weinberga na Festiwalu w Bregencji oraz w gościnnym spektaklu baletowym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pt. Chopin w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. W 2014 zadebiutowała w Pasażerce w Houston Grand Opera, a także w Nowym Jorku podczas Lincoln Center Festival, zaś w 2015 zadebiutowała w tej roli w Lyric Opera of Chicago. We wrześniu 2015 wystąpiła z recitalem pieśni w Teatro Municipal de Las Condes w Santiago de Chile oraz wzięła udział w premierze opery Carmen w OIFP w Białymstoku. Wystąpiła na koncertach oratoryjnych w Izraelu z Camerata Jerusalem.

DAVID BEUCHER
Tenor urodzony we Francji w polsko-francuskiej rodzinie. Naukę śpiewu rozpoczął we Wrocławiu jako baryton u prof. Bogdana Makala. W 2011 debiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie jako Marullo w Rigoletcie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in.: Daina miestui w Kownie (2007, wyróżnienie), Franciszki Platówny we Wrocławiu (2008, I nagroda), 21 Century Art w Kijowie (2009, I nagroda), Beatričė w Wilnie (2011, Grand Prix), Hariclea Darclee w Braila (2012, nagroda specjalna), Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju (2012, I nagroda), 17. Wielkiego Turnnieju Tenorów w Szczecinie (2015, Grand Prix).
Koncertował w wielu krajach Europy oraz w Indonezji, USA, Rosji.
Stypendysta CUBEC Accademia di Belcanto Mirella Freni w Modenie we Włoszech.
W 2014 debiutował partią Alfredo w operze Traviata G. Verdiego na deskach Opery Bałtyckiej. We wrześniu 2015 zadebiutował partią Don José w operze Carmen G. Bizet w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej