Strona główna | Wstecz

Lilianna Lilu Lazarska

27 listopada 2015, piątek, foyer

PIÓRO DO PIÓRA


Zapraszam do Świata Aniołów, gdzie uczucia są powodem powstawania obrazów a świat marzeń jest równoległym i nierozerwalnie związanym z codziennym życiem.
Lilianna Lilu Lazarska

LILIANA LIU LAZARSKA
Ukończyła Liceum Plastyczne we Wrocławiu. Studiowała na PWSSP w Poznaniu w pracowni Piotra C. Kowalskiego i Andrzeja Leśnika. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki otrzymała w 1992. Zatrudniona była jako grafik i szef działu grafików w Gazecie Nowej. Obecnie pracuje samodzielnie jako grafik komputerowy.

Maluje obrazy przedstawiające anioły – na każdy dzień. Stworzyła tak naprawdę wyjątkowy świat, do którego drzwi są cały czas otwarte dla wszystkich. Świat, w którym, jak sama mówi, uczucia są powodem powstawania obrazów, a marzenia są równoległe i nierozerwalnie związane z codziennym życiem. Otoczona pozytywną energią tworzy coraz to nowsze anioły. Realizuje swoje pomysły, opowiada nowe historie.
Zielonogórskie Anioły znane są już na całym świecie. Wędrują w różne zakątki, każdy z inną opowieścią, ale wszystkie z misją niesienia dobrej, wręcz magicznej energii. Jedne symbolizują miłość, inne spokój, a jeszcze inne zwiastują odpowiednią porę roku. Na koncie artystki jest już kilka wystaw.
Iwona Peryt - Gierasimczuk

Wystawę można było oglądać od 27 listopada br. do 5 stycznia 2016.


IRMINA SKORUPSKA

27 listopada 2015, piątek, foyer

365 dni


IRMINA SKORUPSKA
Urodzona w Starachowicach – dziecko kieleckiego plastyka, Mając dobre przygotowanie w dziedzinie rzeźby (ZPSP w Kielcach), naukę kontynuowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia ukończyła dyplomem z wyróżnieniem w pracowni Macieja Szańkowskiego. Zmierzyła się również z pracownią gobelinu u Magdaleny Abakanowicz. Kilka lat temu porzuciła dłuto na rzecz pędzla. Jej prace i różne realizacje rzeźbiarskie znajdują się w Polsce i poza granicami. Laureatka licznych nagród i wyróżnień. Należy do Związku Artystów Rzeczpospolitej Polskiej którego była również prezesem. Jest uczestniczką wielu plenerów malarskich i wystaw.

Wystawa 365 dni to cykl dwunastu obrazów, przedstawiający miniony czas poprzez pryzmat każdego miesiąca roku. Jego główną bohaterką jest Kobieta. Zróżnicowanie kompozycji i kolorystyki pokazuje ją w różnych stanach: zatroskaną, ale też radosną, oczekującą, ale szczęśliwą, szukającą ciepła i nim emanującą. Kobieta Grudzień zamyka miniony Rok, a odchodząc, jakby chciała powiedzieć – do zobaczenia.
Na wystawie znajdują się również obrazy z prywatnej kolekcji- portrety, pejzaże i kompozycje kwiatowe.

Wystawę można było oglądać od 27 listopada br. do 5 stycznia 2016.


Sara Zielińska pejzaż

10 października 2015, sobota, foyer (poziom pierwszy, drugi, trzeci)

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW
ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH
IM. JÓZEFA SZERMENTOWSKIEGO W KIELCACH

Z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia „Kieleckiego Plastyka” zapraszamy na wystawę prac uczniów prezentującą szkołę poprzez dzieła jej wychowanków.
Na wystawie pokazane zostaną wszystkie specjalności artystyczne nauczane w szkole: ceramika, meblarstwo, techniki graficzne, techniki rzeźbiarskie, techniki malarskie i pozłotnicze oraz tkanina. Są to prace dyplomowe wykonane w różnych latach przez uczniów na zakończenie edukacji. Reprezentują zarówno tradycyjne formy i techniki tworzenia, np. w kopiach dzieł dawnych mistrzów, jak i twórcze wykorzystanie nabytych w trakcie nauki umiejętności w autorskich projektach form użytkowych. Na ekspozycji będzie również można zobaczyć prace rysunkowe i malarskie wykonane na zajęciach lekcyjnych oraz powstałe podczas plenerów.
Wystawa prezentuje rozmaitość rodzajów sztuk plastycznych, form, technik, a zarazem różnorodność uczniowskich talentów i osobowości.

Wystawa trwała od 10 do 30 października.


Święto Wiosny, olej, płótno

8 maja 2015, piątek, foyer (poziom pierwszy, drugi, trzeci)

CZTERY WYMIARY
Wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko

Wystawa malarstwa złożona jest z prac, które powstały w ciągu ostatnich 3 lat. Cykl abstrakcyjny Płaszczyzny – to pełne ekspresji rozgrywki fakturalne na płótnie, wpływ światła na powierzchnie gładkie i błyszczące oraz na głęboko poryte i porowate.
Obrazy inspirowane muzyką w abstrakcyjny sposób oddają emocje z niej zrodzone – jest to temat, który od lat interesuje malarkę. Również taniec jest częstym tematem obrazów. Kompozycje symboliczno-figuratywne (Zwiastowanie, Syn marnotrawny) wyrażają zamyślenie artystki nad kondycją człowieka, dotykają tematu ludzkiej egzystencji, jego duchowości. W tym ukryty jest czwarty wymiar – w myśli, w niewidocznej łączności z przodkami, we wspomnieniach wspomnień (cykl Zagłada Ormian, chaczkary malowane na jedwabiu dla uczczenia 100. rocznicy ludobójstwa Ormian. W kulturze ormiańskiej chaczkar to "kamień krzyżowy”). Część wystawy zajmują kompozycje nawiązujące do pejzażu, przyrody.

Wystawa była prezentowana od 8 maja do września 2015.

zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy


M. Sroka Grafika muzyczna

10 kwietnia 2015, piątek, foyer

IMPRESJE

Wystawa prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, to prezentacja wszystkich specjalności artystycznych nauczanych w szkole. Kielecka szkoła, jest jedną z największych średnich szkół artystycznych o długoletniej tradycji kształcenia rzemiosła artystycznego. Na wystawie można zobaczyć prace prezentujące pracownie meblarstwa, ceramiki, grafiki i tkaniny artystycznej, łączące tradycyjne techniki z nowoczesną formą. Ponadto prezentowane są kopie obrazów powstałe w pracowni technik malarskich i pozłotniczych, rzeźby wykonane na specjalności techniki rzeźbiarskie oraz prace rysunkowe i malarskie.
Wielość technik, form, motywów i twórczych rozwiązań składa się na interesującą prezentację dorobku młodych adeptów sztuki.

Wystawa trwała od 10 do 24 kwietnia 2015.


Karnawal Wenecki II B.Korulska

Oniegin W.Badowska-Twarowska

13 lutego 2015, piątek, foyer

MUZYKA… TANIEC… MALARSTWO…
Wystawa malarstwa Wandy Badowskiej-Twarowskiej i Bożeny Korulskiej


Eksponowane na wystawie obrazy Wandy Badowskiej-Twarowskiej wpisują się w wypracowaną w ciągu ostatnich kilku lat, oryginalną autorską formułę malarskiego Teatru Tańca. „Nowatorstwo choreografii, dynamika, silna ekspresja i zmienność form, sugestywna, chociaż oszczędna scenografia współczesnych realizacji baletowych – stały się dla obdarzonej wrażliwością i żywą wyobraźnią artystki ożywczym źródłem inspiracji…
Dla osiągnięcia maksimum wyrazu sięga po różne środki i sposoby malarskiej wypowiedzi. Mocny, uproszczony, niekiedy bliski deformacji rysunek postaci, lub niedookreślenie, subtelna aluzyjność. Spokojne tło, bądź pełne napięć układy płaszczyzn. Kontrasty barw nasyconych, lub współbrzmienie kolorów wyciszonych, bogatych w niuanse.”

ze wstępu do katalogu Marii T. Krawczyk

"Malarstwo, które tworzy ma swoją scenografię, teatralność wyciszenia.... Odautorski świat ma swoje zgeometryzowane i własne życie, wyczuwamy jego tętno. .... W ten świat czy wszechświat bez ludzi wchodzi kolor, nadając płótnom głębię. ... Światy Bożeny Korulskiej to światy wyimaginowane. Rządzi nimi potężna machina wyobraźni oraz matematyka."

fragmenty recenzji Agnieszki Syskiej

Wystawa trwała od 13 lutego do 27 marca 2015.

zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy


Doublet Waldemar Grzelak

9 stycznia 2015, piątek, foyer

WOBEC MIEJSCA I CZASU... ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ


Wystawa prezentuje fotografie twórców, którzy subiektywnie dokonują refleksji nad otaczającym światem. Podtytuł sugeruje analityczne podejście do rzeczywistości, uświadomienie sobie ciągłego procesu przemian i efektów wynikających z transformacji
Uczestnicy wystawy:
Czesław Chwiszczuk, Andrzej Dudek-Dürer, Tomasz Fronckiewicz, Ewa Gnus, Barbara Górniak, Waldemar Grzelak, Roman Hlawacz, Ryszard Karczmarski, Ryszard Kopczyński, Jarosław Majcher, Marek Maruszak, Janusz Musiał, Piotr Maciej Nowak, Jerzy Piątek, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Zdzisław Słomski, Marek Wesołowski, Marzena Wesołowska, Rafał Warzecha, Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, Waldemar Zieliński.

Wystawa trwała od 9 stycznia do 10 lutego 2015.

zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy


JERZY PIĄTEK – OSTATNI TAKI PEJZAŻ

9 stycznia 2015, piątek, foyer

JERZY PIĄTEK – OSTATNI TAKI PEJZAŻ


Wystawa zawiera prace kieleckiego artysty.
Są to fotografie wykonane na Kielecczyźnie, począwszy od lat 70.do chwili obecnej.

Wystawa trwała od 9 stycznia do 10 lutego 2015.

zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy



ARCHIWUM

Wystawy w roku 2019 >>>
Wystawy w roku 2018 >>>
Wystawy w roku 2017 >>>
Wystawy w roku 2016 >>>
Wystawy w roku 2015 >>>
Wystawy w roku 2014 >>>
Wystawy w roku 2013 >>>
Wystawy w roku 2012 >>>

góra 



O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.