Strona główna| Kalendarz| Listopad| Grudzień| Rok Witolda Lutosławskiego| Dyrygent-rezydent   Kompozytor-rezydent| MET| Świętokrzyskie Dni Muzyki| Wystawy| Filmy| Imprezy zewnętrzne

30 listopada 2013 (sobota), godz. 18.00, Sala Koncertowa

VIVA VERDI

KONCERT ODWOŁANY


Viva Verdi Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego oraz związane z tym faktem oficjalne ustanowienie roku 2013 rokiem verdiowskim to okazja i zobowiązanie do należytego uczczenia pamięci jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki, a muzyki poważnej i opery w szczególności.
Ciężko będzie znaleźć bardziej odpowiednie , czy zwięzłe słowa, w których zawrze się uwielbienie i uznanie dla geniusza, niż okrzyk Viva Verdi! Hasło, które słyszalne było nie tylko wśród feerii oklasków wybrzmiewających po przedstawieniach kompozytora, ale obecne w codziennej walce o zjednoczenie Włoch pod auspicjami Wiktora Emanuela II.
I właśnie Viva Verdi nosi tytuł wielki i uroczysty koncert, który Teatr Muzyczny w Lublinie przy współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu zaprezentuje jesienią tego roku. Bogata twórczość Verdiego zostanie ukazana poprzez wybór najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych fragmentów jego oper. Usłyszymy więc już prezentowane przez Teatr Muzyczny w Lublinie w formie superwidowisk i docenione przez wielotysięczną publiczność fragmenty La Traviaty i Nabucca oraz Aidy, Don Carlosa, Rigoletta i innych.
Siła głosów operowych Lubelskiego Teatru Muzycznego (między innymi Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Tomasz Janczak, Dorota Dominiczak-Laskowiecka) oraz dostojnych gości (Barbara Kubiak, Halina Fulara-Duda), w połączeniu ze wsparciem połączonych: Chóru Teatru oraz Chóru Magnificat z Przemyśla pod batutą Andrzeja Knapa zabrzmi potężnie i dostojnie w salach koncertowych wielu miast, wśród których znajdą się również i Kielce. Viva Verdi to hołd dla kompozytora, całego gatunku operowego oraz zaproszenie dla melomanów i sympatyków muzyki na najwyższym poziomie do wysmakowanego uczczenia urodzin artysty, który już za życia zajął honorowe miejsce w panteonie geniuszy kultury światowej. W programie najpiękniejsze fragmenty z oper „Nabucco”, „Rigoletto”, „Aida”, „Moc przeznaczenia”.

WYKONAWCY
Halina Fulara-Duda, Dorota Dominiczak - Laskowiecka, Elżbieta Kaczmarzyk- Janczak, Andrzej Wiśniewski, Tomasz Janczak, Kamil Pękala, Patrycjusz Sokołowski Chór, Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie
Chór „Magnificat” z Przemyśla.
Dyrygent: Andrzej Knap

Bilety w cenie 50,00 zł (ulgowe), 60 zł


1 grudnia 2013 (niedziela), godz. 17.00, Sala Koncertowa

Wieczór kawalerski (Perfect Wedding)
Robin Hawdon

SPEKTAKL ODWOŁANY

Wieczór kawalerski
Wbrew zawartej w tytule sugestii, sztuka traktuje o poranku po wieczorze kawalerskim i jego nieoczekiwanych konsekwencjach. Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Wir wydarzeń porywa kolejne osoby, akcja nabiera zawrotnego tempa, a nieustanne qui pro quo, przebieranki i wybiegi cechuje nieodparty komizm. Błaha forma paradoksalnie służy poważnym treściom: bohaterowie zmuszeni zostają przez igrający nimi los do podjęcia kluczowych decyzji. Czy w sytuacji, gdy życie przerasta uczestników, ceremonia dojdzie jednak do skutku?

Ciesząca się niesłabnącą od 1994 popularnością komedia uznanego brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona z powodzeniem wystawiana jest również w wielu miastach w Polsce. Doskonałe połączenie erotyzmu i humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa. Farsa wyrastająca z najlepszych tradycji brytyjskiego teatru ma w sobie wdzięk pomieszania z poplątaniem operetek Gilberta i Sullivana, i podobnie jak niezapomniane „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada w istocie o rzeczach najważniejszych. Na jej podstawie Hawdon stworzył również scenariusz filmowy „The Big Day”.

Bilety dostępne:
w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej, www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, bileterie EMPIK
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Paweł Pitera
Scenografia: Joanna Schoen
Światła: Marek Oleniacz
Asystent reżysera / inspicjent / sufler: Joanna Jaworska
CZAS TRWANIA : 2h , 1 przerwa

Bilety w cenie 90 zł, 80 zł, 70 zł i 50 zł6 grudnia 2013 (piątek), godz. 19.00, Sala Koncertowa

VALSES DE VIENNE
Walce Wiedeńskie, jak nie kochać Straussa za jego przepiękną muzykę

Valse de Vienne

Gościć będziemy Budapest Strauss Orchestra & Ballet - blisko 40 osobowy zespół wirtuozów tańca i muzyki Johanna Straussa, dla których wykonywanie walców i polek jest wielką pasją i celem życia. Dystyngowane ubiory orkiestry i przepiękne stroje baletu przenoszą nas do epoki roztańczonego Wiednia XIX wieku.

W repertuarze usłyszymy i zobaczymy najpiękniejsze dzieła: Marsz Radeckiego, Nad Pięknym Modrym Dunajem, Tarantella, uwerturę z Zemsty Nietoperza, Pizzicato Polkę, Barona Cygańskiego i wiele innych utworów.

To trzeba przeżyć – koniecznie!!!

Bilety w cenie 100,00 zł i 120,00 zł do nabycia w Kasie Filharmonii 41 365 54 83.8 grudnia 2013 (niedziela), godz. 16.00 i 19.00, Sala Koncertowa

10 URODZINY KABARETU SKECZÓW MECZĄCYCH

Romanca
Trudno uwierzyć, że Kłaku, Śruba, Wiesiek i reszta niezliczonej ekipy postaci stworzonych przez Kabaret Skeczów Męczących mają już 10 lat! Przez ten czas kabaret zabrał nas na Wieczór Kawalerski, Wesele i do Psychiatryka, pokazał swoje wersje popularnych teleturniejów, wykonał piosenki, które potem nucił cały kraj. Teraz Kabaret Skeczów Męczących zaprasza na swoje urodziny.
Tak wyjątkowa okazja wymaga specjalnej oprawy i odświętnej scenerii. Świętować będziemy w Filharmonii Świętokrzyskiej, a aby móc wracać do wspomnień z tak wspaniałego wieczoru całość zrealizuje i wyemituje Telewizja Polsat. Na urodzinach nie może zabraknąć dobrej muzyki i wyjątkowych gości. Dlatego każdy z Was może czuć się zaproszony na to wydarzenie. Swoją obecność potwierdził już także Zespół Feel, Enej, Łowcy.B i Andrzej Grabowski. Na urodzinach nie może także zabraknąć wodzireja, w którego rolę wcieli się niepowtarzalna Katarzyna Pakosińska. Dziesięciolecie Kabaretu Skeczów Męczących będzie okazją do powspominania ich drogi na kabaretowy szczyt i zapowiedzią tego, co mogą zaproponować fanom przez kolejne 10 lat.

Bilety w cenie 60,00 zł i 80,00 zł i 100,00 zł do nabycia w Kasie Filharmonii 41 365 54 83.


15 grudnia 2013 (niedziela), godz. 16.00, Sala Koncertowa

ROMANCA

Romanca Sposób na kobietę - szalona komedia Romanca, w obsadzie:
Magdalena Walach, Paweł Okraska, Marcel Wiercichowski.
Do czego może posunąć się mężczyzna by zdobyć kobietę?
Ona, Bianka (Magdalena Walach) rozdarta pomiędzy względami dwóch adoratorów (Paweł Okraska, Marcel Wiercichowski), tryskających inteligentnym humorem i wyszukanymi podstępami w celu zdobycia kobiety. Który z nich okaże się zwycięzcą, a który będzie miał złamane serce ?
Nie dajcie się zwieść klasycznej oprawie!
„Romanca” to przewrotna, brawurowa komedia współczesna. Dowcipnie napisana przez Jacka Chmielnika, aktora zakochanego w teatrze, choć kojarzonego głównie z filmem („Vabank”,”Kingsajz”). Być może właśnie realia filmowe: podwyższona adrenalina, dynamiczna i zaskakująca akcja, prawda i prostota przekazu o jaką zwykle zabiegają twórcy filmowi oraz pragnienie, by w teatrze działo się podobnie skłoniły do napisania sztuki innej niż wszystkie...
I udało się!
W pełnej niesamowitych - momentami akrobatycznych - wyzwań dla aktorów sztuce, widz już po kilku minutach jest mocno zaangażowany w dalsze losy bohaterów.
Czy nie zdarzyło Ci się, że życie przybiło Cię do ziemi i nie wiedziałeś jak się podnieść?
Czy na ratunek przyszła Ci kobieta, miłość, może sztuka, jednym słowem piękno?
Taka właśnie jest „Romanca” - bliska naszego codziennego życia, człowieka i jego problemów.
„Romanca” to niezapomniana przygoda w teatrze, pełna pikantnego humoru, namiętności, skłaniająca do głębszych przemyśleń, a także gorących dyskusji po spektaklu. Doborowa obsada z ognistą choreografią Jarosława Stańki („Kochaj i tańcz”, ”You can Dance”), a także dopełniająca całości zmysłowa oprawa muzyczna sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci.
To także sztuka o poszukiwaniu prawdy, prawdy o sobie samym.
”Bo prawda zawsze zwycięża w teatrze. Bo on sam prawdą jest. I prawdę mówi zawsze, nawet kiedy kłamie…”

Bilety w cenie 60,00 zł i 70,00 zł do nabycia w Kasie Filharmonii 41 365 54 83.


góra    O Filharmonii   |    Nowa Filharmonia   |    Program   |    Bilety   |    Edukacja   |    Wydawnictwa   |    Darczyńcy   |    Galeria   |    Ogłoszenia   |    Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.